Genel Biyoloji İnsan & Sağlık

Bilim İnsanları, RH Negatif Kan Grubu Kişilerin Dünyalı Olmadığını Söylüyor

Bilim İnsanları, RH Negatif Kan Grubu Kişilerin Dünyalı Olmadığını Söylüyor


Modern tıp insan kan gruplarını A, B, AB ve O grubu olarak dört tipte kategorize etmiştir. Kan grupları arasındaki temel fark, her bir grubun proteinin varlığı ile ilişkilidir. Ancak RH negatif kan gruplarında ilginç bir istisna söz konusudur; çünkü protein içermezler.

Popüler internet medya kültüründe bu tür protein eksikliğinin arkasındaki nedene ilişkin birçok teori vardır ve bir teori başka bir dünyadan kökeni önermektedir. Başka bir deyişle, insan nüfusunun yaklaşık% 15’ini oluşturan böyle bir kan türüne sahip insanlar farklı bir gezegenden gelmiş olabilirler.

Bunun gibi teoriler açıklamalarında çok ilerlemiş ancak kesin olan bir şey varsa o da bu gruba sahip insanlarda bazı benzersiz özelliklerin olmasıdır.

Öncelikle, kan bağışı meselesi var ve bu kan grubu diğer kan gruplarına kan verebilir. Kan ölçeğindeki herkesle uyumludurlar. Bununla birlikte, ne yazık ki kan alımında aynı uyumluluk sağlanmaz, bu konuda onlara sadece kendi kan grupları yardımcı olabilir. Coğrafi olarak, insan nüfusunun belli bir yüzdesini oluşturmalarına rağmen çoğunlukla Avrupa’nın kuzeyinde bulunmaktadırlar.

Ancak kökenlerin başlangıcındaki soru hala cevapsız kalmıştır. Genetik, biyoloji ve arkeoloji alanlarındaki bilim adamları, 35.000 yıl öncesiyle ilgili araştırmalar yaptı ve bu kan grubu türüne sahip insanlar, Avrupa’daki kabilelerden ve bölgelerden oluşan bir grupla bağlantılıymış gibi görünüyor.

Genel vücut sıcaklığından daha düşük vücut sıcaklığı, kızıl saçlı, yüksek sıcaklıklara karşı ortalamanın üstünde direnç, yeşil ya da mavi gözlü gibi, kabul edilmesi gereken ortak fiziksel özellikler vardır. Ayrıca, daha fazla fiziksel ve duygusal farklılıkların bulunduğuna dair iddialar vardır. Uzaylı köken teorileri, RH negatif kadınların hamilelik şartlarıyla daha da güçlenmektedir. Yani bu Rh negatif kadınlar, Rh pozitif bir çocuk doğurmakta zorlanmaktadır. Çünkü vücutları doğal olarak Rh pozitif kan grubuna sahip çocuğu öldürmeye çalışmaktadır.

Ancak zamanında tıbbi müdahale ile böyle bir doğum gerçekleşebilir ve bebeğin güvenliğini sağlanabilir. Bu, doğanın bir insan bebeğinin kısmi gelişimi ve doğuşu için gerekli şartları oluşturduğu göz önüne alındığında, tıbbi açıdan çok garip bir durumdur. Artık bu doğal kuralın bir muafiyet olduğunu biliyoruz, bir vücut oluşturmak için inşa edilmiş bir hayatı sona erdirmeye çalışıyor.

İşin gerçeği, biz şu an sadece bilimin incelediği ve araştırdığı şeyleri biliyoruz. Bu da ne yazık ki uzaylı komplo teorisinin sanal ortam tartışma forumlarında ve bloglarda yer alması için önemli bir bilgi boşluğu bırakıyor.

Kaynak ve ileri okuma: https://www.physics-astronomy.org/2018/12/shockingscientists-claims-rh-negative.html?m=1&fbclid=IwAR2oNqwy4W9xto1feV2o0iGJ2tXRXpEaC8oRp-c-DTEp7wlgHeb8kg-11CU

Çeviri: Dr. Yalçın DEDEOĞLU

Eklenme Tarihi : 27 Aralık 2018